!!! Speciální stránka pro zadání nové zoo, doplnění či opravu stávajících údajů  !!!  •  !!! Special page for entering a new zoo, addition or correction current info !!!
 
† Akvárium Český Krumlov
 
     
  Stručně o akváriu  
            Akvárium v Českém Krumlově existuje od srpna 2014 a nachází se v jeho historické části, na rohu ulic Nové město a Formanská, tedy na pěší zóně, nicméně parkoviště není nijak daleko.
          Vstup z ulice do domu je přímo do první expoziční místnosti. Kromě stolku s prodejem vstupenek je zde 5 nádrží s těmi nejzajímavějšími zde chovanými druhy. Hned za dveřmi je sumec, vlevo ruští jeseteři, vpravo úhoř a okouni a při protilehlé stěně akvárium kaprů a v rohu menší nádrž s hrouzky.
          Po levé straně mezi akvárii sumce a jeseterů jsou dveře do vedlejší malé podlouhlé místnosti. Podél delší stěny jsou dvě akvária - první s tolstolobiky, amury a karasy, druhé s jelci tloušti a proudníky, perlíny, ploticemi, cejny a cejnky. Třetí menší akvárium se štikou je při kratší straně místnosti.
          Tím akvárium prakticky končí - jen 8 nádrží, všechny na dřevěných skříňkách a velmi stroze zařízené. Prakticky jen písek, sem tam nějaký kámen nebo kousek větve a modré pozadí. Akvária nejsou osvětlená nebo jen minimálně, ovšem v místnosti je, díky oknům dobré světlo, takže je vidět naprosto skvěle. Má to jednu obrovskou výhodu - dá se tady výborně fotit. Je sice potřeba vychytat odlesky oken ve sklech akvárií, ovšem ryby mají přirozené barvy, nezkreslené barvou osvětlení ani případného blesku. Bohužel téměř vše jedině na holém modrém pozadí nebo v lepším případě proti pískovému dnu.
          Více akvárií zde sice není, ale expozice ještě pokračuje malým rybářským muzeem v patře. Již na schodišti a chodbě visí vydařené fotografie, ale hlavní výstava je ve dvou dalších místnostech. Jsou zde preparované ryby i kostry či lebky, historické náčiní i oděv rybáře, vybavení rybářské učebny a mnoho dalších exponátů.

Poznámka 2019: akvárium bylo počátkem roku 2017 (nebo již koncem 2016) trvale zrušeno.

Autor: Roman Hynek (2016)

 
   
WZD - Worldwide Zoo Database
2009 - 2019
Zdroje a autoři: WZD, oficiální stránky ZOO, oficiální tiskové a jiné materiály ZOO (není-li uvedeno jinak); Datum poslední aktualizace: 02. 01. 2019
Sources and authors: WZD, official websites of ZOO, official printed and other matters of ZOO (if it is not stated otherwise); Date of last actualization:02. 01. 2019
Všechny části tohoto webu (včetně obrázků, videí apod.) podléhají copyrightu autorů.   •   All parts of this website (including images, videos, etc.) are subject to copyright of authors.