!!! Speciální stránka pro zadání nové zoo, doplnění či opravu stávajících údajů  !!!  •  !!! Special page for entering a new zoo, addition or correction current info !!!
 
Tropic Hukvaldy
 
     
  Stručně o Tropicu  
            Kousek od centra Hukvald a Janáčkova památníku, pod hradem stojí v zapadlé uličce Tropic Hukvaldy. Je sem zákaz vjezdu, čili je nutné zaparkovat někde v centru. To je první nepříjemnost. A není poslední.
          Tropic je ve své podstatě hlavně pěstírna a prodejna subtropických a tropických rostlin. To je ovšem doplněno i chovem exotických a domácích zvířat. Oficiálně jsou zvířata jen jako bonus k vystavovaným rostlinám, tedy oficiálně se platí pouze za prohlídku květin... Chov zvířat je prezentovaný jen jako soukromý... V praxi to tak samozřejmě není, ale je to asi lepší než se s někým dohadovat, jestli za to můžu nebo nesmím vybírat vstupné, jestli náhodou nemám mít o pár druhů zvířat méně atd. Zkrátka jednodušší než chov zvířat prezentovat jako minizoo (zvláště po předchozích peripetiích s rysy - viz. oficiální web).
          Ať tak či tak, návštěvníci sem obvykle přicházejí minimálně stejnou měrou kvůli zvířatům jako rostlinám... Prohlídka začíná v jednom starém, nijak příliš moderním skleníku. Jsou tu jakoby pod úroveň podlahy zapuštěné voliéry s tukanem, araraunou a kakaduem - všichni po jednom (což je v Tropicu celkem běžný stav - bohužel). V uličce mezi rostlinami jsou ještě dvě malé vitríny s burunduky a obrovskými plži.
          Další trasa vede na verandu rodinného domu, kde je několik maličkatých insektárií s pavouky. Potom se cesta ubírá zahradou okolo domu. Ke stěně budovy jsou nalepené dvě nebo tři voliéry s kočkami, bažanty a "domácími" druhy papoušků. Za domem ve svahu jsou králíci (coby dětská mikrozoo), voliéra holubů a bažantů a výběh koz. Od tohoto výběhu vedou schody do podkroví domu, kde je zřízen jakoby další skleník (světlíky ve střeše). Ten je celkem nový a jediný opravdu hezký. Kromě rostlin je tu klec se žakem a druhá s činčilou, kousek vedle ještě prázdná voliéra.
          Kdo sem přijíždí za zvířaty, bude zklamán - víc jich tady prostě není a i ta, co zde jsou jsou obvykle jen "samotáři". Naštěstí aspoň výstava rostlin v podkroví a Japonská minizahrada jsou celkem fajn. Jinak velmi, velmi slabé.
 

Autor: Roman HYNEK (2011)

 
   
WZD - Worldwide ZOO Database
2009 - 2016
Zdroje a autoři: WZD, oficiální stránky ZOO, oficiální tiskové a jiné materiály ZOO (není-li uvedeno jinak); Datum poslední aktualizace: 14. 07. 2016
Sources and authors: WZD, official websites of ZOO, official printed and other matters of ZOO (if it is not stated otherwise); Date of last actualization:14. 07. 2016
Všechny části tohoto webu (včetně obrázků, videí apod.) podléhají copyrightu autorů.   •   All parts of this website (including images, videos, etc.) are subject to copyright of authors.