!!! Speciální stránka pro zadání nové zoo, doplnění či opravu stávajících údajů  !!!  •  !!! Special page for entering a new zoo, addition or correction current info !!!
 
Tengeri akvárium Zamárdi
 
     
  Stručně o akváriu  
      Malé soukromé mořské akvárium (tengeri znamená maďarsky mořský) se nachází v Zamárdi nedaleko hlavní silnice v přízemí rodinného domu. Velmi nepraktické místo... Akásfa utca je maličká ulička v kopci, místa tak akorát na to aby se dvě auta vyhnula, proto není divu, že to s parkováním není žádná sláva, lepší je zastavit ještě pod kopcem před poslední odbočkou.
    Nejsem si úplně jist, ale předpokládám, že je toto akvárium nástupcem stejnojmenného zařízení, které bývalo v Siófoku v Mega-City. Bohužel je však výrazně horší!!! Jedna větší místnost s pokladnou a shopem a několika akvárii v druhé půlce. K tomu dvě nebo tři menší místnůstky s dalšími malými akvárii "domácího" typu. Jedna expozice je doplněna potápěčským neoprénem a výbavou, sem tam nějaký obrázek a tím to končí. Jednotlivé nádrže velmi stroze zařízené. Zkrátka bída. O moc lepší není situace ani s rybami a dalšími mořskými živočichy. K vidění jsou více méně běžné druhy (perutýni, klauni, ostenci...), pár korálů, sasanek apod. Zklamání. Je vidět, že to hlavní je tady kšeft, tedy prodej akvarijní techniky. Tengeri akvárium v Siófoku bylo nesrovnatelně zajímavější a profesionálnější.

   Autor: Roman Hynek (2010)

 
   
WZD - Worldwide ZOO Database
2009 - 2016
Zdroje a autoři: WZD, oficiální stránky ZOO, oficiální tiskové a jiné materiály ZOO (není-li uvedeno jinak); Datum poslední aktualizace: 14. 07. 2016
Sources and authors: WZD, official websites of ZOO, official printed and other matters of ZOO (if it is not stated otherwise); Date of last actualization:14. 07. 2016
Všechny části tohoto webu (včetně obrázků, videí apod.) podléhají copyrightu autorů.   •   All parts of this website (including images, videos, etc.) are subject to copyright of authors.